Wytrzymałe buty wojskowe – jakie modele wybrać?

Wytrzymałe buty wojskowe – jakie modele wybrać?

Wytrzymałe buty wojskowe bez wątpienia są jednym z najważniejszych elementów ekwipunku wojskowego, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie obuwie. Wysokiej jakości buty wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko na wymagającym szklaku, ale również podczas codziennego użytkowania.

Jakie są najpopularniejsze buty wojskowe?

Wytrzymałe buty wojskowe bez wątpienia są jednym z najważniejszych elementów ekwipunku wojskowego, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie obuwie

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne trzewiki. Mowa tutaj oczywiście o popularnych desantach, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Warto wspomnieć chociaż o tym, że polskie wojsko korzysta z trzewików 919/MON. Dostępne są także rewelacyjne oficerki, które wbrew pozorom przeznaczone są nie tylko do jazdy konnej. Znakami charakterystycznymi oficerek jest wysoka cholewka i sztywna podeszwa. Eleganckie oficerki bardzo dobrze sprawdzą się podczas uroczystych parad. Godne polecenia są również specjalne opinacze. Są to charakterystyczne buty wojskowe typu trzewiki, które królowały w czasach PRL-u. Opinacze wykorzystywane były nie tylko przez służby mundurowe, ale również przez pracowników budowlanych.

Zimowe buty wojskowe do zadań specjalnych

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnych butów wojskowych na zimę. W Polsce pogoda niestety pozostawia wiele do życzenia, dlatego też nie można oszczędzać na solidnym obuwiu. Najlepszym wyborem są oryginalne buty od renomowanych producentów, które w całości wykonane są ze skóry bydlęcej. Obuwie wykonane ze skóry jest bardzo wytrzymałe, a co najważniejsze zapewnia odporność na zimno. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa system szybkiego sznurowania i antypoślizgowa podeszwa, dzięki której można bezpiecznie poruszać się po śliskiej powierzchni. Najlepszym wyborem jest dość elastyczna podeszwa ze specjalnym protektorem. Zimowe buty wojskowe muszą być oczywiście wodoodporne.

Czym wyróżniają się najlepsze buty wojskowe?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnych butów wojskowych na zimę

Obuwie wojskowe koniecznie musi być wykonane z materiałów, które umożliwią swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu, że wilgoć będzie systematycznie odprowadzana na zewnątrz to stopy zawsze będą suche. Ciekawą propozycją jest rewelacyjna tkanina Gore-Tex, która wykorzystywana jest przez renomowanych producentów obuwia wojskowego. Dobre buty powinny być również lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Wyściółka wewnątrz obuwia nie powinna obcierać stopy. Dzięki stabilnej cholewce można z kolei liczyć na doskonałą stabilizację pięty i kostki. Najlepiej tak dobrać buty wojskowe, aby cholewka przylegała do stopy i stawu skokowego.

 

Natalia